- Дата и час: 14 Дек 2024, 08:41 • Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
назначаване в съдебната система-преса
|
|
Съмнения за връзкарско повишение предизвика спор във ВСС
30 Ноември 2005
Повишението на сина на члена на Висшия съдебен съвет (ВСС) Александър Воденичаров за съдия в Софийския градски съд предизвика спор на заседанието на съвета в сряда.
През последните месеци Воденичаров –младши работи в Софийския районен съд (СРС), където е възникнало вътрешно брожение, тъй като там има съдии с натрупан петгодишен стаж, които обаче не са предложени за повишение.
Асен Воденичаров е с едногодишен стаж в СРС.
Баща му Александър Воденичаров е декан на Юридическия факултет за Югозападния университет “Н. Рилски”, известен, според запознати, с набавянето на дипломи за босове на съмнителни групировки, издигащи се в легалния бизнес.
Съмненията за издигане на Воденичаров - младши “по втория начин” се подсилват от обстоятелството, че той беше назначен в Софийския районен съд без конкурс. Сега е предложен за повишение от председателя на градския съд Светлин Михайлов.
Шефът на Върховния касационен съд Иван Григоров нарече “неудобно” предложението за издигане на Асен Воденичаров, но зам.-главният прокурор Христо Манчев призова да се гледа на човека “като на човек”.
С 13 гласа “за”, 5 “против”, шестима въздържали се и без участие в гласуването на Воденичаров –старши, синът му беше повишен за градски съдия.
Самият проф. Воденичаров коментира, че стажът бил “комунистически критерий” и не бил от значение за оценката за качествата на даден магистрат. Запитан какви са все пак атестациите за сина му, той обясни, че и в Европа нямало утвърдени атестации и критерии.
Случаят с повишението на Асен Воденичаров съвсем не е изолиран. През последните години стана практика на ВСС да прави изключения за деца на известни магистрати и други видни личности в държавата.
Последният случай става на фона на засилените критики на ЕС за съдебната система и по-специално за непрозрачност при назначенията. ЕС настоява за въвеждане на задължителни конкурси.
Темата за кадруването в съдебната власт и прозрачонстта в работата на ВСС ще бъде разисквана следващата седмица, когато посланиците на ЕС у нас са поканили на среща членовете на съвета.
Роднина, съдия, роднина, прокурор...
ПАВЛИНА ЖЕЛЕВА 30/11 - 20:11 ч.
Висшият съдебен съвет (ВСС) в сряда произведе поредния кадрови скандал. Почти без обсъждане висшите магистрати повишиха сина на колегата си проф. Александър Воденичаров и наказания бивш градски прокурор на София Нестор Несторов. На косъм не мина назначаването на по-висок пост и на бившия апелативен прокурор на София Иван Петров, който според доклад на МВР е бил свързан с убития преди две години контрабанден бос Константин Димитров-Самоковеца.
Според представители на съдебната система ръководещият орган се е разбързал с назначенията заради слуховете, че след избирането на нов главен прокурор през февруари и неговият състав ще бъде сменен. Почти сигурно било, че започналите вече консултации в парламента за поправки в конституцията ще засегнат и съдебния съвет. Заради фактическото закриване на следствието се очаква да бъде силно редуцирана сегашната му квота и това да бъде използвано за избирането на изцяло нов състав на ВСС.
Самите магистрати признават, че нямат ясни критерии за израстването в кариерата на съдиите, прокурорите и следователите. А ускорените напоследък назначения се разделят на два основни типа: роднински и просто безпринципни.
Роднинските
Към този вид очевидно спада гласуваното в сряда решение синът на члена на ВСС проф. Александър Воденичаров (декан на Правно-историческия факултет на Югозападния университет "Неофит Рилски" в Благоевград) - Асен Воденичаров, да стане съдия в Софийския градски съд само година след като влезе в системата без конкурс в районния. Единствено председателят на Върховния касационен съд (ВКС) Иван Григоров заяви, че няма да подкрепи предложението и ще се въздържи. "Не познавам това момче, нямам нищо против него, но то само от година е съдия, а в районния съд има хора с много по-голям стаж. Неудобно е някак", каза Григоров.
Още докато шефът на ВКС изказваше мнението си, 13 членове на съвета вече бяха гласували и решили казуса в полза на Воденичаров-младши. Зам. главният прокурор Митьо Марков заяви, че в повишаването му няма нищо нередно. Назначавали сме хора без стаж директно във ВКС, репликира той Григоров. Другият заместник на Никола Филчев - Христо Манчев, също защити назначението: "Той има пет години юридически стаж, бил е преподавател по право. Да гледаме на човека като човек", каза Манчев. Воденичаров-баща пък напусна залата при гласуването и по-късно обясни на журналистите, че синът му не прави кариера заради него, защото е завършил с отличие средното си образование и две висши - право и публична администрация. Освен това според професора по административно право никъде в Европа нямало критерии за израстване в съдийската кариера.
Вероятно по същата логика през последните две години в системата започнаха работа без конкурс и дъщерята на бившия върховен съдия, а сега адвокат Явор Зартов, дъщерята на действащия тогава районен прокурор на София Славчо Кържев и синът на Николай Урумов от Върховния административен съд (ВАС). По същата схема за следовател пък беше назначен синът на бившата вече шефка на тотото Ирена Кръстева - Делян Пеевски, който преди седмица постигна нов кадрови връх с поста на зам.-министър по бедствията и авариите.
Показателен за назначенията е фактът, че минути след като повишиха Асен Воденичаров, членовете на съвета отказаха назначаването в районния съд в София на младшия съдия Красимир Машев. Машев има необходимия общ юридически стаж, за да стане редови съдия, и е влязъл в системата чрез тежък конкурс. "Конкурсът не е панацея, той не е полезен във всички ситуации", така зам. главният прокурор Марков отговори на въпрос дали не го смущават назначенията на избрани хора в системата без изпит. Според него било напълно възможно например психически обременен човек да премине успешно през изпит, но не стана ясно как това ще се избегне при назначаване без изпит.
Просто безпринципните
Вълната на повишенията поде отново и бившият градски прокурор на София Нестор Несторов. Той изненадващо беше предложен от главния прокурор Никола Филчев за пост във Върховната касационна прокуратура (ВКП). Преди четири години Несторов беше наказан, и то два пъти, именно по предложение на Филчев. Тогавашният висш съвет го премести за три години в Софийската районна прокуратура и от ръководна длъжност той слезе до най-ниския пост в прокуратурата. Несторов беше санкциониран, защото съзнателно е забавил произнасяне по делото срещу врачанския хазартен бос Валтер Папазки. Прокурорът беше понижен за още три години в районен обвинител, защото се намесил в разследване срещу съпругата му Лилия за неверен нотариален акт за вилата на семейството.
С неочакваното си издигане в сряда Несторов прескочи две степени в прокурорската йерархия и от редови районен обвинител влезе директно във Върховната прокуратура. "Наказанието на Несторов не е изтекло, но това не пречи той да бъде повишен", бетонира казуса Митьо Марков. Той обаче не обясни какви са мотивите за предложението.
Бившият апелативен прокурор на София Иван Петров се размина на косъм от пост във Върховната административна прокуратура, защото не му достигнаха само два гласа. Петров в момента е редови апелативен обвинител и загуби началническия си пост заради доклад на МВР, който разкри, че е свързан с убития в Амстердам контрабанден бос Константин Димитров-Самоковеца.
Документът, който беше предаден на президента Георги Първанов и на главния прокурор, разкриваше, че двамата са говорили над 40 пъти. Разследване на "Дневник" преди две години установи, че Самоковеца е бил подсъдим по дело за грабеж, при което ключова роля за оправдаването му е изиграла именно ръководената от Петров прокуратура.
След доклада Филчев привика Петров и го помоли да напусне прокуратурата, но това не се случи. "Знам, че е правена проверка и нищо не е установено", заяви в сряда Митьо Марков. Твърденията срещу Петров просто бяха пуснати в медийното пространство, бяха публикувани във вестници, но не се доказаха, твърди заместникът на Филчев. Той побърза да уточни в същото време, че с това не иска да каже, че МВР лъже, защото не бил чел доклада. "Едва ли храните съмнения, че ако имаше данни, главният прокурор би задействал всички процедури", приключи темата Марков.
На заседанието в сряда на ВСС се разбра, че след седмица членовете му ще се срещат с посланиците на страните от Европейския съюз, за да им разкажат именно за това как стават назначенията, повишаванията и прозрачна ли е работата на управляващия орган в съдебната власт.
-------------------------
"Конкурсът не е панацея, той не е полезен във всички ситуации."
Митьо Марков, зам. главен прокурор
"Никъде в Европа няма критерии за израстване в съдийската кариера."
проф. Александър Воденичаров, член на ВСС
30 Ноември 2005
Повишението на сина на члена на Висшия съдебен съвет (ВСС) Александър Воденичаров за съдия в Софийския градски съд предизвика спор на заседанието на съвета в сряда.
През последните месеци Воденичаров –младши работи в Софийския районен съд (СРС), където е възникнало вътрешно брожение, тъй като там има съдии с натрупан петгодишен стаж, които обаче не са предложени за повишение.
Асен Воденичаров е с едногодишен стаж в СРС.
Баща му Александър Воденичаров е декан на Юридическия факултет за Югозападния университет “Н. Рилски”, известен, според запознати, с набавянето на дипломи за босове на съмнителни групировки, издигащи се в легалния бизнес.
Съмненията за издигане на Воденичаров - младши “по втория начин” се подсилват от обстоятелството, че той беше назначен в Софийския районен съд без конкурс. Сега е предложен за повишение от председателя на градския съд Светлин Михайлов.
Шефът на Върховния касационен съд Иван Григоров нарече “неудобно” предложението за издигане на Асен Воденичаров, но зам.-главният прокурор Христо Манчев призова да се гледа на човека “като на човек”.
С 13 гласа “за”, 5 “против”, шестима въздържали се и без участие в гласуването на Воденичаров –старши, синът му беше повишен за градски съдия.
Самият проф. Воденичаров коментира, че стажът бил “комунистически критерий” и не бил от значение за оценката за качествата на даден магистрат. Запитан какви са все пак атестациите за сина му, той обясни, че и в Европа нямало утвърдени атестации и критерии.
Случаят с повишението на Асен Воденичаров съвсем не е изолиран. През последните години стана практика на ВСС да прави изключения за деца на известни магистрати и други видни личности в държавата.
Последният случай става на фона на засилените критики на ЕС за съдебната система и по-специално за непрозрачност при назначенията. ЕС настоява за въвеждане на задължителни конкурси.
Темата за кадруването в съдебната власт и прозрачонстта в работата на ВСС ще бъде разисквана следващата седмица, когато посланиците на ЕС у нас са поканили на среща членовете на съвета.
Роднина, съдия, роднина, прокурор...
ПАВЛИНА ЖЕЛЕВА 30/11 - 20:11 ч.
Висшият съдебен съвет (ВСС) в сряда произведе поредния кадрови скандал. Почти без обсъждане висшите магистрати повишиха сина на колегата си проф. Александър Воденичаров и наказания бивш градски прокурор на София Нестор Несторов. На косъм не мина назначаването на по-висок пост и на бившия апелативен прокурор на София Иван Петров, който според доклад на МВР е бил свързан с убития преди две години контрабанден бос Константин Димитров-Самоковеца.
Според представители на съдебната система ръководещият орган се е разбързал с назначенията заради слуховете, че след избирането на нов главен прокурор през февруари и неговият състав ще бъде сменен. Почти сигурно било, че започналите вече консултации в парламента за поправки в конституцията ще засегнат и съдебния съвет. Заради фактическото закриване на следствието се очаква да бъде силно редуцирана сегашната му квота и това да бъде използвано за избирането на изцяло нов състав на ВСС.
Самите магистрати признават, че нямат ясни критерии за израстването в кариерата на съдиите, прокурорите и следователите. А ускорените напоследък назначения се разделят на два основни типа: роднински и просто безпринципни.
Роднинските
Към този вид очевидно спада гласуваното в сряда решение синът на члена на ВСС проф. Александър Воденичаров (декан на Правно-историческия факултет на Югозападния университет "Неофит Рилски" в Благоевград) - Асен Воденичаров, да стане съдия в Софийския градски съд само година след като влезе в системата без конкурс в районния. Единствено председателят на Върховния касационен съд (ВКС) Иван Григоров заяви, че няма да подкрепи предложението и ще се въздържи. "Не познавам това момче, нямам нищо против него, но то само от година е съдия, а в районния съд има хора с много по-голям стаж. Неудобно е някак", каза Григоров.
Още докато шефът на ВКС изказваше мнението си, 13 членове на съвета вече бяха гласували и решили казуса в полза на Воденичаров-младши. Зам. главният прокурор Митьо Марков заяви, че в повишаването му няма нищо нередно. Назначавали сме хора без стаж директно във ВКС, репликира той Григоров. Другият заместник на Никола Филчев - Христо Манчев, също защити назначението: "Той има пет години юридически стаж, бил е преподавател по право. Да гледаме на човека като човек", каза Манчев. Воденичаров-баща пък напусна залата при гласуването и по-късно обясни на журналистите, че синът му не прави кариера заради него, защото е завършил с отличие средното си образование и две висши - право и публична администрация. Освен това според професора по административно право никъде в Европа нямало критерии за израстване в съдийската кариера.
Вероятно по същата логика през последните две години в системата започнаха работа без конкурс и дъщерята на бившия върховен съдия, а сега адвокат Явор Зартов, дъщерята на действащия тогава районен прокурор на София Славчо Кържев и синът на Николай Урумов от Върховния административен съд (ВАС). По същата схема за следовател пък беше назначен синът на бившата вече шефка на тотото Ирена Кръстева - Делян Пеевски, който преди седмица постигна нов кадрови връх с поста на зам.-министър по бедствията и авариите.
Показателен за назначенията е фактът, че минути след като повишиха Асен Воденичаров, членовете на съвета отказаха назначаването в районния съд в София на младшия съдия Красимир Машев. Машев има необходимия общ юридически стаж, за да стане редови съдия, и е влязъл в системата чрез тежък конкурс. "Конкурсът не е панацея, той не е полезен във всички ситуации", така зам. главният прокурор Марков отговори на въпрос дали не го смущават назначенията на избрани хора в системата без изпит. Според него било напълно възможно например психически обременен човек да премине успешно през изпит, но не стана ясно как това ще се избегне при назначаване без изпит.
Просто безпринципните
Вълната на повишенията поде отново и бившият градски прокурор на София Нестор Несторов. Той изненадващо беше предложен от главния прокурор Никола Филчев за пост във Върховната касационна прокуратура (ВКП). Преди четири години Несторов беше наказан, и то два пъти, именно по предложение на Филчев. Тогавашният висш съвет го премести за три години в Софийската районна прокуратура и от ръководна длъжност той слезе до най-ниския пост в прокуратурата. Несторов беше санкциониран, защото съзнателно е забавил произнасяне по делото срещу врачанския хазартен бос Валтер Папазки. Прокурорът беше понижен за още три години в районен обвинител, защото се намесил в разследване срещу съпругата му Лилия за неверен нотариален акт за вилата на семейството.
С неочакваното си издигане в сряда Несторов прескочи две степени в прокурорската йерархия и от редови районен обвинител влезе директно във Върховната прокуратура. "Наказанието на Несторов не е изтекло, но това не пречи той да бъде повишен", бетонира казуса Митьо Марков. Той обаче не обясни какви са мотивите за предложението.
Бившият апелативен прокурор на София Иван Петров се размина на косъм от пост във Върховната административна прокуратура, защото не му достигнаха само два гласа. Петров в момента е редови апелативен обвинител и загуби началническия си пост заради доклад на МВР, който разкри, че е свързан с убития в Амстердам контрабанден бос Константин Димитров-Самоковеца.
Документът, който беше предаден на президента Георги Първанов и на главния прокурор, разкриваше, че двамата са говорили над 40 пъти. Разследване на "Дневник" преди две години установи, че Самоковеца е бил подсъдим по дело за грабеж, при което ключова роля за оправдаването му е изиграла именно ръководената от Петров прокуратура.
След доклада Филчев привика Петров и го помоли да напусне прокуратурата, но това не се случи. "Знам, че е правена проверка и нищо не е установено", заяви в сряда Митьо Марков. Твърденията срещу Петров просто бяха пуснати в медийното пространство, бяха публикувани във вестници, но не се доказаха, твърди заместникът на Филчев. Той побърза да уточни в същото време, че с това не иска да каже, че МВР лъже, защото не бил чел доклада. "Едва ли храните съмнения, че ако имаше данни, главният прокурор би задействал всички процедури", приключи темата Марков.
На заседанието в сряда на ВСС се разбра, че след седмица членовете му ще се срещат с посланиците на страните от Европейския съюз, за да им разкажат именно за това как стават назначенията, повишаванията и прозрачна ли е работата на управляващия орган в съдебната власт.
-------------------------
"Конкурсът не е панацея, той не е полезен във всички ситуации."
Митьо Марков, зам. главен прокурор
"Никъде в Европа няма критерии за израстване в съдийската кариера."
проф. Александър Воденичаров, член на ВСС
- Гост
Колеги-юристи, бихте ли ми казали кой текст на закона е нарушен с тези назначения?
И кой от вас, неуспелите да станат магистрати, не би използвал възможността чрез лични контакти, да бъде назначен като такъв? На последният въпрос си отговорете сами.
Всичко останало е просто зле облечена в дрехите на псевдо-справедливост емоция на неудачници със самочувствието на недооценени кадри. Пфу.
И кой от вас, неуспелите да станат магистрати, не би използвал възможността чрез лични контакти, да бъде назначен като такъв? На последният въпрос си отговорете сами.
Всичко останало е просто зле облечена в дрехите на псевдо-справедливост емоция на неудачници със самочувствието на недооценени кадри. Пфу.
- Гост
Тоя ............. дето не може да пусне дори романа си тук само един път от къде разбра че сме неуспели? Нали за това пишем тук бе тъпчо, за да се наложи система дето филтрира и отсява хора с овчи мисли дето ги интесува само това колко са "успели" (а бе ти си и голем селендур, но това е отделна тема). И какво си толкоз горд, че си успял между "успели" професори в комсомолската дейност, а не специалисти по право.
- Гост
Anonymous написа:Колеги-юристи, бихте ли ми казали кой текст на закона е нарушен с тези назначения?
И кой от вас, неуспелите да станат магистрати, не би използвал възможността чрез лични контакти, да бъде назначен като такъв? На последният въпрос си отговорете сами.
Всичко останало е просто зле облечена в дрехите на псевдо-справедливост емоция на неудачници със самочувствието на недооценени кадри. Пфу.
Леле и това ли да ти обяснявам?! Тук не става въпрос за справедливост, г-н Клоун (или магистрат. за мен те са синоними, когато говорим за БГ съд. система). Става въпрос за липса на морал. Но ти явно, връзкарьо, си забравил какво е това морал.
И не ми викай колега, защото се обиждам!
- Гост
Според представители на съдебната система ръководещият орган се е разбързал с назначенията заради слуховете, че след избирането на нов главен прокурор през февруари и неговият състав ще бъде сменен. Почти сигурно било, че започналите вече консултации в парламента за поправки в конституцията ще засегнат и съдебния съвет. Заради фактическото закриване на следствието се очаква да бъде силно редуцирана сегашната му квота и това да бъде използвано за избирането на изцяло нов състав на ВСС.
Самите магистрати признават, че нямат ясни критерии за израстването в кариерата на съдиите, прокурорите и следователите. А ускорените напоследък назначения се разделят на два основни типа: роднински и просто безпринципни.
Самите магистрати признават, че нямат ясни критерии за израстването в кариерата на съдиите, прокурорите и следователите. А ускорените напоследък назначения се разделят на два основни типа: роднински и просто безпринципни.
- Гост
Според представители на съдебната система ръководещият орган се е разбързал с назначенията заради слуховете, че след избирането на нов главен прокурор през февруари и неговият състав ще бъде сменен. Почти сигурно било, че започналите вече консултации в парламента за поправки в конституцията ще засегнат и съдебния съвет. Заради фактическото закриване на следствието се очаква да бъде силно редуцирана сегашната му квота и това да бъде използвано за избирането на изцяло нов състав на ВСС.
Самите магистрати признават, че нямат ясни критерии за израстването в кариерата на съдиите, прокурорите и следователите. А ускорените напоследък назначения се разделят на два основни типа: роднински и просто безпринципни.
Самите магистрати признават, че нямат ясни критерии за израстването в кариерата на съдиите, прокурорите и следователите. А ускорените напоследък назначения се разделят на два основни типа: роднински и просто безпринципни.
- Гост
Anonymous написа:Колеги-юристи, бихте ли ми казали кой текст на закона е нарушен с тези назначения?
Всичко останало е просто зле облечена в дрехите на псевдо-справедливост емоция на неудачници със самочувствието на недооценени кадри. Пфу.
Наистина ли не виждате колизията между закона и морала?
Не мислите ли, че старшинството по чл.146 ЗСВ е без значение?
Наистина ли считате, че чл.127 ал.1 ЗСВ беше изменен поради принципни съображения?
Наистина ли считате, че съдия, който не е добил статут на несменяемост т.е. е по-лесно манипулируем следва да упражнява инстанционен контрол над колегите си и да се произнася с необжалваеми актове по някои видове дела?
Наистина ли считате, че за младшите съдии (преминали през конкурс) са останали достатъчно свободни места, както би трябвало да им гарантира чл.147 ал.3 ЗСВ?
Ако не виждате това - дано не сте част от съдебната система.
- Mi-Lena
Anonymous написа:Ех, колеги, колеги!
И аз ако бях на мястото на някой неуспял кандидат-магистрат и аз щях така да злобея. Против смъртното наказание съм, но ако убият децата ми ще съм най-горещият му застъпник... Тези неуспели колеги, които жлъчно плюят системата, абсолютно съм убеден, че ако бяха спечелили щяха да се гордеят с тогата, която носят, и мнението има за системата щеше да е доста по-различно. Опитайте се да се абстрахирате от емоциите и погледните малко отгоре на нещата.
Господин-чо, аз съм един от тези, които спечелиха единствения читав конкурс за мл. съдии миналата година и то само и единствено го дължа на собстевните си усилия и АМБИЦИИ.
Кадровият въпрос е изключително важен! И тук място за сантименти няма - не е въпрос просто на морал да влизат хора, спечелили конкурси! Това означава едно САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, които такива като теб, както сам се нарече "КУХА ЛЕЙКА" не може да схване!
- Гост
Anonymous написа:Ех, колеги, колеги!
И аз ако бях на мястото на някой неуспял кандидат-магистрат и аз щях така да злобея. Против смъртното наказание съм, но ако убият децата ми ще съм най-горещият му застъпник... Тези неуспели колеги, които жлъчно плюят системата, абсолютно съм убеден, че ако бяха спечелили щяха да се гордеят с тогата, която носят, и мнението има за системата щеше да е доста по-различно. Опитайте се да се абстрахирате от емоциите и погледните малко отгоре на нещата.
Господин-чо, аз съм един от тези, които спечелиха единствения читав конкурс за мл. съдии миналата година и то само и единствено го дължа на собстевните си усилия и АМБИЦИИ.
Кадровият въпрос е изключително важен! И тук място за сантименти няма - не е въпрос просто на морал да влизат хора, спечелили конкурси! Това означава едно САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, които такива като теб, както сам се нарече "КУХА ЛЕЙКА" не може да схване!
- Гост
Anonymous написа:Ех, колеги, колеги!
И аз ако бях на мястото на някой неуспял кандидат-магистрат и аз щях така да злобея. Против смъртното наказание съм, но ако убият децата ми ще съм най-горещият му застъпник... Тези неуспели колеги, които жлъчно плюят системата, абсолютно съм убеден, че ако бяха спечелили щяха да се гордеят с тогата, която носят, и мнението има за системата щеше да е доста по-различно. Опитайте се да се абстрахирате от емоциите и погледните малко отгоре на нещата.
Господин-чо, аз съм един от тези, които спечелиха единствения читав конкурс за мл. съдии миналата година и то само и единствено го дължа на собстевните си усилия и АМБИЦИИ.
Кадровият въпрос е изключително важен! И тук място за сантименти няма - не е въпрос просто на морал да влизат хора, спечелили конкурси! Това означава едно САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, които такива като теб, както сам се нарече "КУХА ЛЕЙКА" не може да схване!
- Гост
Anonymous написа:Ех, колеги, колеги!
И аз ако бях на мястото на някой неуспял кандидат-магистрат и аз щях така да злобея. Против смъртното наказание съм, но ако убият децата ми ще съм най-горещият му застъпник... Тези неуспели колеги, които жлъчно плюят системата, абсолютно съм убеден, че ако бяха спечелили щяха да се гордеят с тогата, която носят, и мнението има за системата щеше да е доста по-различно. Опитайте се да се абстрахирате от емоциите и погледните малко отгоре на нещата.
Господин-чо, аз съм един от тези, които спечелиха единствения читав конкурс за мл. съдии миналата година и то само и единствено го дължа на собстевните си усилия и АМБИЦИИ.
Кадровият въпрос е изключително важен! И тук място за сантименти няма - не е въпрос просто на морал да влизат хора, спечелили конкурси! Това означава едно САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, които такива като теб, както сам се нарече "КУХА ЛЕЙКА" не може да схване!
- Гост
Anonymous написа:Ех, колеги, колеги!
И аз ако бях на мястото на някой неуспял кандидат-магистрат и аз щях така да злобея. Против смъртното наказание съм, но ако убият децата ми ще съм най-горещият му застъпник... Тези неуспели колеги, които жлъчно плюят системата, абсолютно съм убеден, че ако бяха спечелили щяха да се гордеят с тогата, която носят, и мнението има за системата щеше да е доста по-различно. Опитайте се да се абстрахирате от емоциите и погледните малко отгоре на нещата.
Господин-чо, аз съм един от тези, които спечелиха единствения читав конкурс за мл. съдии миналата година и то само и единствено го дължа на собстевните си усилия и АМБИЦИИ.
Кадровият въпрос е изключително важен! И тук място за сантименти няма - не е въпрос просто на морал да влизат хора, спечелили конкурси! Това означава едно - САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, които такива като теб, както сам се нарече "КУХА ЛЕЙКА", не може да схване!
- Гост
Anonymous написа:Ех, колеги, колеги!
И аз ако бях на мястото на някой неуспял кандидат-магистрат и аз щях така да злобея. Против смъртното наказание съм, но ако убият децата ми ще съм най-горещият му застъпник... Тези неуспели колеги, които жлъчно плюят системата, абсолютно съм убеден, че ако бяха спечелили щяха да се гордеят с тогата, която носят, и мнението има за системата щеше да е доста по-различно. Опитайте се да се абстрахирате от емоциите и погледните малко отгоре на нещата.
Господин-чо, аз съм един от тези, които спечелиха единствения читав конкурс за мл. съдии миналата година и то само и единствено го дължа на собстевните си усилия и АМБИЦИИ.
Кадровият въпрос е изключително важен! И тук място за сантименти няма - не е въпрос просто на морал да влизат хора, спечелили конкурси! Това означава едно - САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, САМОЧУВСТВИЕ, които такива като теб, както сам се нарече "КУХА ЛЕЙКА", не може да схване!
- Гост
преди 1989 год. 40-50% от влезлите право са били деца на активни борци, записвали са след задължителните бригади за новоприетите студенти.потоците от по 150 човека са ставали 300.това е прословутата буква "Ж"
тези хора сега са на ключовите позиции в съдебната система. те така са свикани - все с разделяне на свой и чужди.
голяма част от сега действащите висши магистрати са влизали по друга линия - с бройки отпуснати за МВР и МО, работнически организации и др.
за тях конкурс, конкуренция са чужди думи.
ако щете вярвайте, но в 70-80 год. ,когато много от тях са се формирали като професионалисти ,за много от делата, за тяхното разрешаване се е искало специално разрешение от ОС на БКП.
знаете в Библията пише, че Моисей в водил хората из пустинята докато живелите в робство измрат.
докато в съдебтата система колят и бесят тези хора , за които писах по-горе оправия няма.трябва да ги пенсионират и да сложат нови , можещи и амбициозни хора
тези хора сега са на ключовите позиции в съдебната система. те така са свикани - все с разделяне на свой и чужди.
голяма част от сега действащите висши магистрати са влизали по друга линия - с бройки отпуснати за МВР и МО, работнически организации и др.
за тях конкурс, конкуренция са чужди думи.
ако щете вярвайте, но в 70-80 год. ,когато много от тях са се формирали като професионалисти ,за много от делата, за тяхното разрешаване се е искало специално разрешение от ОС на БКП.
знаете в Библията пише, че Моисей в водил хората из пустинята докато живелите в робство измрат.
докато в съдебтата система колят и бесят тези хора , за които писах по-горе оправия няма.трябва да ги пенсионират и да сложат нови , можещи и амбициозни хора
- Гост
за съжаление, както писах по-горе, докато хора свиканли с тази система заемат огромната част от важните позиции в съдебната власт / както и други ключови позиции в държавната машина/ оправия няма да има.
надявам се след 2008-2009 год. от ЕС да ни бия шамарите и да прекъсне или намалее порочната практика за разделяне на ваши - наши.
надявам се след 2008-2009 год. от ЕС да ни бия шамарите и да прекъсне или намалее порочната практика за разделяне на ваши - наши.
- Гост
|
|
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта