начало

ВСС прие, че именити преподаватели не са специалисти по гражданско право ВСС прие, че именити преподаватели не са специалисти по гражданско право

Как пък се знаят тези неща?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как пък се знаят тези неща?

Мнениеот enigma » 13 Апр 2007, 13:58

Черепа, ТИМ, борците - в нова книга на германски разследващ журналист


Интервю на Юрген Рот за "Дойче веле"
11.04.2007
Черепа, ТИМ, борците се появяват в допълненото издание на книга от германския разследващ журналист Юрген Рот (Juergen-Roth.com), която скоро ще се появи по книжарниците в Германия, съобщи "Дойче веле".

Радиото излъчи днес в предаванията си на български език интервю с Рот, който се занимава с разследвания, посветени на организираната престъпност и тайните служби в държавите от бившия Съветски съюз.

Бях една седмица в София, проведох много разговори и установих, че някогашните тайни служби, най-вече разузнаването и военното разузнаване, държат страната здраво в ръцете си. Те контролират най-вече икономиката, казва Рот.

Той определя като "чиста нелепост" мнението в България, че мрежите на едновремешните тайни служби вече не съществуват, че организираната престъпност е, общо взето, под контрол, а сивият бизнес излиза на светло.

Германският журналист казва, че се е интересувал от фирми и предприемачи, които на пръв поглед вече са съвършено законни.

Два случая ми направиха особено впечатление - изложбата в Брюксел с антични предмети на изкуството от България и по-точно от частната колекция на един бизнесмен. Аз поразрових в миналото на този бизнесмен и се убедих, че парите му не идват от нормална икономическа дейност, казва Рот и добавя, че този случай е типичен.

"Наскоро за първи път чух името на групировката ТИМ. В началото изобщо не знаех за какво става дума. Бях получил само оскъдна информация от Швейцария, че някои полицейски служби свързват групировката ТИМ с организираната престъпност, но не с примитивната престъпност на борците, а с онази на високите равнища, с голямата икономическа престъпност", казва германският журналист.

"На базата на документите, с които разполагам, и от разговорите си с журналисти и прокурори в България, аз вече съм убеден, че ТИМ е възникнала с участието на някогашното военно разузнаване в България. Според моите източници руската мафия има сериозни интереси във Варна, където действа една организация, възникнала от едновремешното съветско военно разузнаване", твърди Рот.

По-нататък той казва, като се позовава на български прокурор, чието име не споменава, че във Варна е особено активна руската групировка "Солнцевская".

"Друг голям руски престъпен синдикат, начело на който са братята Чорни, поне според западни полицейски служби, също все още има интереси в България", казва Рот.

В края на 2005 г. в друго интервю той изрази позиция, че зад убийството на банкера Емил Кюлев най-вероятно стоят руски престъпни групи, и в частност единият от братята Чорни - Лев.

Пред "Дойче веле", сравнявайки посткомунистическите страни, Юрген Рот отбелязва, че в България "някои неща се вършат доста по-очебийно".

"Там нравите все още са по-примитивни в сравнение с Чехия или Унгария, но иначе структурата е една и съща. Големият брой поръчкови убийства показва, че организираната престъпност все още не е добре организирана, защото там, където тя е наистина добре организирана, няма нужда от поръчкови убийства, там парцелите са точно разпределени", смята Юрген Рот.

По думите му страната ни заема особено положение и по друга причина -"някогашните тайни служби на България бяха най-тясно и най-интензивно свързани с КГБ, а част от тези връзки продължават да работят и днес".

В обобщение бих казал, че ЕС хвали България за приетите закони, но каква е ползата и от най-добрите закони, когато ги прилагат хора, на които не може да им се има доверие, отбелязва журналистът.

По думите му главно значение за сенчестите структури в България имат три бранша - телекомуникациите, енергетиката и стратегическите суровини, накрая недвижимите имоти и туризмът.

Подчертаният абзац особено ми хареса :oops:
Meno Male! Scarpia.
enigma
Потребител
 
Мнения: 869
Регистриран на: 22 Дек 2005, 15:19

Много ценна статия

Мнениеот kinshasa » 13 Апр 2007, 14:37

Въпросът: е и какво от това. ЕС да сложи ред в кошарката си. Ако може, но май и те имат интереси и затова - Кучетата си лаят а кервана си вървиииииии. :-))
Браво, а ти как слушаш Дойче Веле. :-))
kinshasa
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 13 Апр 2007, 12:39

Мнениеот hebigatsu » 13 Апр 2007, 14:52

8) Не бих казал, че ЕС има особен интерес в БГ всичко да върви само на книга. Доколкото обаче, в евроструктурите властва бюрократизма и формализма(визирам установените системи за контрол и наблюдение, както и отчитането с доклади), българската управляваща върхушка, която е специализирана много отдавна във формалните отчети(има богат опит в стъкмистиката и писането на отчетни доклади цели 45 години, а и след това още 17г.) се възползва успешно от този модел.
Сами виждате недоволството на контролиращите от предадените доклади на правителството.
Въпросът е според мен: Още колко време нашите властници ще могат да дразнят безнаказано евробюрократите? :roll:
:lol: :lol: :lol:
ПП. За kinshasa,
Въпросната статия я имаше препечатана в доста вестници вчера. Сигурно може да се намери и в нета.
Поздрави!!!
:lol: :lol: :lol:
обективната истина е тази,........ която може да се докаже в съдебната зала :) :) :)
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron