начало

След пет отвода, ВСС прекрати „безвремието“, т.е. конкурса за търговските отделения на апелативните съдилища След пет отвода, ВСС прекрати „безвремието“, т.е. конкурса за търговските отделения на апелативните съдилища

разноски по дело

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


разноски по дело

Мнениеот kashalot » 17 Фев 2006, 13:54

Осъдиха ме да платя на ответната страна разноските по делото. Как става това- лично плащам на човека срещу разписка или има създадена сметка в съда за такива случаи? Или превеждане на пари по пощата? Кой е удачния вариант?
kashalot
 

Мнениеот kashalot » 17 Фев 2006, 15:27

И докога е възможно да платя? За мен, например, е най - удобно да платя след три месеца, но дотогава няма ли да съм прескочил някакъв законен срок?
kashalot
 

Мнениеот Никой » 17 Фев 2006, 15:30

Няма срок за плащане. Може да платите както искате по скоро както се разберете.
Никой
 

Мнениеот kashalot » 17 Фев 2006, 15:57

Ама след 3-4 месеца да не ме даде на съдия изпълнител?
То ако няма срок, аз може да искам да му платя след 10 год.! Или никога! В което няма лошо за мен, де....
kashalot
 

Мнениеот Никой » 17 Фев 2006, 16:00

А, ако той реши може да си извади изпълнителен лист още и на другия ден след вл. в сила на решението.
Никой
 

Мнениеот Ем » 17 Фев 2006, 16:06

Моят съвет е ако решението е влязло в сила и дължите разноски да му ги преведете по банкова сметка преди да е завел дело за принудително изпълнение срещу Вас или наистина да му ги изплатите срещу разписка, подписана от кредитора Ви лично, със саморъчно подписани от него три имена и лични данни /най- добре пред самия Вас/.
Ем
 

Мнениеот Гост » 17 Фев 2006, 16:47

Най-сигурният вариант е да изчакате съответното лице да си изкара изпълнителен лист въз основа на влязлото в сила съдебно решение.Въз основа на молба с приложен изпълнителен лист , подадени в съдебно изпълнителната служба , съдия-изпълнителят ще образува изпълнително дело и ще ви бъде изпратена призовка за доброволно изпълнение в 7-дневен срок от получаването й.Тогава можете да представите вносна бележка за платената сума по посочената ви сметка , след което взискателят ще може да си я получи , а изпълнителното дело да бъде прекратено с постановление на съдия-изпълнителя.Единственият недостатък на този вариант , ако изберете него , е , че ще заплатите и разноските за издаване на изпълнителен лист и образуване на изпълнителното дело , но те не са толкова големи.По този начин ще имате от една срана възможност да съберете дължимата сума , ако сега не разполагате с нея , а от друга страна това е най-сигурният начин да погасите задължението си
Гост
 

Мнениеот Гост » 17 Фев 2006, 17:00

Кво ти е зор да плащаш? Нека другия те гони, негов е интересът!
Гост
 

Мнениеот Никой » 17 Фев 2006, 17:03

Ами да той може да не реши скоро да задвижи изпълнителното производство, варианта на колегата с поканата за доброволно изпълнение е най-удачен според мен.
Никой
 

Мнениеот xpucmo67 » 25 Фев 2006, 00:43

"Единственият недостатък на този вариант , ако изберете него , е , че ще заплатите и разноските за издаване на изпълнителен лист и образуване на изпълнителното дело , но те не са толкова големи."

А адвокатското възнаграждение по изпълнителното дело? Това също са разноски, които могат да се окажат и повече от вземането.
xpucmo67
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Яну 2006, 11:23

Ем

Мнениеот emiliya » 27 Фев 2006, 16:11

Има и още- дължите и лихвички "до окончателното изплащане на главницата", която ако е големичка няма да са Ви приятни за изплащане. Някои хора правят от лихвите именно далавера. Лично аз когато имам да плащам нещо безспорно и изискуемо го правя. Нека си припомним и чл. 68, б.а" от ЗЗД- паричните задължения са носими, а не търсими все пак, изпълнението е по местожителството /респ. седалището/ на кредитора.
emiliya
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 10 Яну 2006, 15:51


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 49 госта


cron