начало

Тълкувателното решение: Давността тече за всяка вноска по кредита от падежа й Тълкувателното решение: Давността тече за всяка вноска по кредита от падежа й

Българско ЕООД, съдружник в чуждестранна фирма ООД

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Българско ЕООД, съдружник в чуждестранна фирма ООД

Мнениеот interme » 02 Яну 2012, 13:54

Здравейте и Честита Нова Година!

Имам следният казус и ще съм изключително благодарен, ако някой може да сподели личния си и / или професионален опит и познания.

- Има регистрирана фирма ООД в чужбина, която се интересува да създаде партньорство / съдружие с българско физическо и / или юридическо лице.

Моля за разяснение по следните въпорси:

1. Кой е по-добрият вариант за бъдещия български партньор - да бъде приет като съдружник в чуждестранното ООД като физическо лице или като юридическо лице - ЕООД.

2. Тъй като българският партньор ще бъде основен съдружник, по какъв начин, базирайки се на какъв БГ закон, и какви са необходимите документи, той да бъде вписан като такъв (съдружник) в чуждестранна фирма, т.е. каква е процедурата и конкретните изисквания и има ли някакви ограничения? Въпросът тук касае българското законодателство, задграничното такова няма никакви ограничения. Трябва ли след като българският партньор бъде приет за съдружник да вписва / регистрира някъде това, при положение, че ще става въпрос за чуждестранна фирма с основен съдружник БГ юридическо лице и адрес на управление в БГ?

3. Основната дейност на чуждестранното дружество ООД, поради приемането / вписванете на новия български партньор ще се измести в България. Как следва официално и легално да се декларира, че адресът на управление на дружеството вече ще е България, а не "чужбина-та" и следва ли това някъде да се регистрира (моля забележете, че това все още е чуждестранно дружество, с основен съдружник българско физическо или юридическо лице).

4. Има ли смисъл и какви биха били процедурата и предимствата (ако има такива) да се създаде смесено дружество (напр. българо-"чужбинско"). Всъщност има ли разлика между "българо-чужбинско" и "чужбино-българско" смесено дружество и как се определя тя, особено в казус като настоящият, където първоначалната фирма е задгранично ООД, но основен съдружник след промените ще е българско (примерно) ЕООД.

Предварително благодаря на всички за компетентните отговори и съвети - много здраве и късмет през 2012г.
interme
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Яну 2012, 13:33

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron